Prevod peňazí do zahraničia cez CurrencyFair - kompletné informácie

Facebooktwitterlinkedinmail

prevod peňazí cez currencyfair

Online zmenáreň CurrencyFair bola založená v roku 2010. Podobne ako jej najväčší konkurent Wise, aj CurrencyFair je typická peer - to - peer zmenáreň. Do povedomia sa dostala hlavne vďaka svojmu tzv. "CurrencyFair Exchange". Okrem klasického automatického prevodu ponúka aj možnosť prevodu kedy si klient sám zvolí požadovaný výmenný kurz a čaká či sa nájde protistrana, ktorá by mu tento kurz ponúkla (viac informácií nižšie). Vďaka tomu je oveľa výhodnejšia ako prevod peňazí cez banku či zmena meny v klasickej kamennej zmenárni. Peniaze je možné zmeniť do 18 zahraničných mien a poslať do viac ako 60 krajín sveta. CurrencyFair klienti hodnotia ako bezpečnú a pomerne rýchlu službu.   

CurrencyFair - prehľad základných informácií

Rok založenia: 2010

Kurz: Vysoký (v porovnaní s kurzom stred priemerne iba o 0,38% nižší, zdroj)

Poplatky: Nízke, fixný poplatok 3 EUR + skrytý poplatok (závisí od kurzu)

Podporované meny: 18

Bezpečnosť: Výborná
    - regulované centrálnou bankou v Írsku (Central Bank of Ireland)
    - v Austrálii regulované ASIC (Australian Securities and Investments Commission)

Hodnotenie: 9,0 / 10 ★★★★★, založené na viac ako 1600 recenziách (zdroj)

Webstránka: www.currencyfair.com


Tip!


Jednorázová odmena až
30 EUR
pre nových klientov

Prejsť na CurrencyFair

 

Promo akcia:
Spoločnosť CurrencyFair v momentálne ponúka jednorázovú odmenu až 30€ za prvý prevod vyšší ako 1000€.
Ako získať 30€? Kliknite na uvedený registračný link a po presmerovaní na stránku CurrencyFair sa registrujte. Urobte prevod peňazí do zahraničia vyšší ako 1000€ (obrázkový návod: prevod cez CurrencyFair). Po dokončení prevodu dostanete e-mail priamo od CurrencyFair, dokončíte jednoduché overenie totožnosti a zadáte číslo účtu kam si prajete 30€ poslať.

Založenie a vznik CurrencyFairprevod peňazí cez currencyfair sa oplatí

Spoločnosť CurrencyFair funguje od roku 2010 a vznikla v Dubline v Írsku. V prvých rokoch fungovania sa jej podarilo vyzbierať investície v celkovom objeme viac ako 20 miliónov eur. Vďaka tomu postupne expandovala do Veľkej Británie, Poľska a Austrálie, kde má aj svoje lokálne pobočky. Od svojho vzniku dodnes pomohla svojim klientom previesť spolu viac ako 1,5 bilióna eur a ušetriť im tak viac ako 100 miliónov eur na bankových poplatkoch. 

Prevod peňazí cez CurrencyFair - "Auto-Transaction" alebo "Exchange"

CurrencyFair je typická online peer - to - peer zmenáreň, ktorá vystupuje ako obrovský virtuálny devízový trh - miesto kde sa stretávajú ľudia, ktorí potrebujú posielať peniaze rôznymi smermi. CurrencyFair vystupuje ako obrovský koordinátor týchto finančných tokov a pomáha ľudom vzájomne si vymieňať svoje peniaze, pomocou výmenných kurzov blížiacich sa ku kurzu stred. CurrencyFair ponúka na výber dva druhy prevodu peňazí: Auto-Transaction (automatický prevod) a Exchange (výmena). 

 

"Auto-Transaction" - automatický prevod peňazí

Ak si klient vyberie automatický prevod, CurrencyFair ihneď vyhľadá a vyberie pre neho momentálne najvýhodnejší výmenný kurz aký je v ponuke. Buď nájde zhodu s iným klientom (klientmi), ktorí potrebujú urobiť opačnú transakciu, alebo jednoducho ako protistrana bude vystupovať samotný CurrencyFair. V prípade automatického prevodu je výmenný kurz zvyčajne okolo 0,4% až 0,6% nižší ako je momentálny reálny kurz stred. To je vynikajúci výsledok, ktorému nemôže konkurovať žiadna banka či zmenáreň. 

Lacný prevod peňazí do zahraničia cez CurrencyFair.

"Exchange" - výmena

Ak si klient zvolí prevod typu Exchange (výmena), má možnosť sám si určiť výmenný kurz. Prvá možnosť je, že si zvolí najlepší momentálny kurz, ktorý je v ponuke (Best available rate) a prevod dokončí. Druhá možnosť je, že klient si výmenný kurz nastaví sám a bude čakať na zhodu od iných klientov. Kurz si môže nastaviť nižší, rovnaký alebo dokonca aj vyšší ako je momentálny reálny kurz stred. Výmenný kurz sa nastavuje jednoducho posúvaním lišty na pravej strane obrazovky. Čím vyšší kurz si zvolíme, tým je samozrejme vyššia aj výsledná suma.

Online zmenáreň, ktorá ponúka možnosť nastaviť vlastný výmenný kurz a poslať peniaze do zahraničia.

Zároveň máme možnosť zobraziť si poradovník (Exchange queue) a prezrieť si na aké výmenné kurzy čakajú ostatní klienti a na ktorej priečke sa s našim nastaveným výmenným kurzom nachádzame my.

pri prevode peňazí do zahraničia cez exchange si môžeme nastaviť vlastný výmenný kurzCelé nastavenie kurzu je pomerne jednoduché a intuitívne. Ak sa nájde protistrana, ktorá bude náš nastavený výmenný kurz akceptovať, CurrencyFair automaticky dokončí prevod sám a stiahne si poplatok iba 3€ + 0,15% z preposielanej sumy.

Prevod typu Exchange môže byť veľmi účinný spôsob ako peniaze zmeniť aj takým kurzom, aký vám žiadna iná spoločnosť alebo banka neponúkne. Samozrejme nemôžeme kurz nastaviť veľmi vysoko a čakať, že sa nájde niekto kto ho bude akceptovať. Prevod tohto typu odporúčame skôr ľuďom, ktorí vedia čo robia a majú prehľad o tom ako trh zahraničných mien funguje. 

Je prevod peňazí cez CurrencyFair výhodný?

Ako sme spomenuli vyššie, CurrencyFair je typická online peer - to - peer zmenáreň a je špecifická tým, že výmenné kurzy si klienti môžu nastaviť aj sami. Výhodnosť celej transakcie preto závisí hlavne od toho aký výmenný kurz sa nám podarí získať. CurrencyFair na svojej internetovej stránke uvádza nasledovné zhrnutie (zdroj):

Poplatok za prevod peňazí cez CurrencyFair je 3€ (prípadne ekvivalent v inej mene) plus percentuálny poplatok z preposielanej sumy. V prípade ak medzi klientmi dôjde ku zhode a použije sa nimi nastavený výmenný kurz, CurrencyFair si účtuje 0,15% z preposielanej sumy. V prípade automatického transferu ak výmenný kurz dorovná CurrencyFair, účtuje si poplatok zhruba v rozmedzí od 0,4% do 0,6% z preposielanej sumy. CurrencyFair ďalej na svojej stránke uvádza, že priemerný poplatok je momentálne na úrovni 0,38% z preposielanej sumy.
Update február 2017: 
CurrencyFair momentálne nemá lokálne bankové účty v USA, Kanade, na Novom Zélande, Južnej Afrike a v Spojených Arabských Emirátoch. Na prevod peňazí z mien USD, CAD, AED, ZAR a NZD CurrencyFair používa svoje devízové účty v Anglicku alebo Írsku. Prevod na tieto účty môže byť spoplatnený extra poplatkom zo strany vašej banky! 

Spoločnosť CurrencyFair ďalej na svojej stránke uvádza bulbrozsiahle porovnanie poskytovateľov zahraničných prevodov (zdroj).
Pri prevode 10 000 libier na eurá, bola výsledná suma CurrencyFair vyššia oproti HSBC banke o 285€, Barclays banke o 426€, Lloyds banke o 114€, Nationwide banke o 250€, NatWest banke o 592€, spoločnostiam Skrill o 422€, MoneyCorp o 194€, Azimo o 90€, UKForex o 111€, WorldFirst o 93€ atď. CurrencyFair dokázal v tomto porovnaní dokonca poraziť aj Wise (síce iba o 10€). S vyššou sumou by však tento rozdiel narastal v prospech CurrencyFair.

Prevod peňazí cez CurrencyFair je teda jednoznačne výhodnejší ako prevod cez banky alebo iné spoločnosti. Pri prevode vysokých súm, môže byť dokonca ešte výhodnejší ako prevod peňazí cez Wise.

Prevod peňazí cez CurrencyFair - ako postupovať? 

Prevod peňazí do zahraničia cez CurrencyFair je pomerne jednoduchý a intuitívny. Od každého klienta sa vyžaduje registrácia a overenie telefónneho čísla. Pri prevodoch vyšších súm aj overenie identity (nahraním kópie dokladu totožnosti alebo adresy). Následne klient pošle peniaze na účet spoločnosti CurrencyFair a môže začať s prevodom. Buď si zvolí automatický prevod alebo prevod typu výmena. Automatický prevod je zhruba rovnako jednoduchý ako platba v hociktorom internetovom obchode. Prevod typu "výmena" sa môže na začiatku javiť ako mierne zložitejší, a preto si podrobnejšie informácie a návod v slovenskom jazyku aj s obrázkami prosím prečítajte v samostatnom článku.

Zobraziť podrobný návod v slovenskom jazyku

 

Ako službu CurrencyFair hodnotia klienti?

recenzie na prevod peňazí cez currencyfairKlienti môžu prevod peňazí cez CurrencyFair hodnotiť na portáli TrustPilot, kde je momentálne vyše 1600 recenzií s priemerným hodnotením 9,0 z 10 s označením excelentná služba (údaj z 02/2017). K dispozícií sú aj mobilné aplikácie na Google Play alebo iTunes. Na Facebookovej stránke má CurrencyFair vyše 40 000 fanúšikov. O spoločnosti CurrencyFair je možné sa dočítať aj na Wikipedii a na svetových internetových portáloch (napríklad The TelegraphTechCrunch, The Irish Times, Xconomy a mnoho iných).

Čo klienti v recenziách najviac chvália:

kladne stránky prevodu peňazí cez currencyfair

- výborné výmenné kurzy
- možnosť ešte výhodnejšieho kurzu pri prevode cez "Exchange"
- rýchlosť prevodu
- dobrý zákaznícky servis
- ušetrené peniaze oproti prevodu cez banku

Čo sa klientom v recenziách najviac nepáči:

negatíva služby currencyfair- nemožnosť odoslať platbu kreditnou kartou
- komplikovaný prevod cez "Exchange"
- komplikované overenie totožnosti 

Záverečné zhodnotenie

CurrencyFair je veľmi dobrá online peer - to - peer zmenáreň. Má síce aj svoje slabšie stránky, ako napríklad (1) nižší počet ponúkaných zahraničných mien, (2) akceptácia klientov iba z Európy, Veľkej Británie a Austrálie alebo (3) vyššie poplatky u exotických mien. Ak však klient potrebuje urobiť bežný prevod peňazí do zahraničia vrámci Európy, prípadne Austrálie, CurrencyFair mu dokáže ponúknuť vynikajúci výmenný kurz. Navyše veľa klientov v recenziách uvádza, že pomocou prevodu cez "Exchange" sa im poradilo dokonca prebiť reálny výmenný kurz stred. Ako vyplynulo z rozsiahleho porovnania, prevod peňazí cez CurrencyFair je jednoznačne výhodnejší ako prevod peňazí cez banku či iné spoločnosti. V prípade prevodu vyššej čiastky (10 000 € a viac), dokáže dokonca prebiť aj Wise

záverečné zhodnotenie currencyfair

Ak hľadáte spôsob ako ušetriť peniaze, a nechcete zbytočne platiť bankám nezmyselné poplatky, skúste CurrencyFair.

Zobraziť  CurrencyFair

 

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!
Facebooktwitterlinkedinmail