Ako na lacný prevod peňazí z Austrálie?

Facebooktwitterlinkedinmail

prevod peňazí z austrálie porovnanieEšte donedávna bol prevod peňazí z Austrálie výsadou drahých bánk alebo spoločností typu Western Union. Ľudia boli odkázaní iba na tieto možnosti a kvôli vysokým poplatkom a podhodnoteným výmenným kurzom zbytočne prichádzali o svoje peniaze. S príchodom nových technológií a rozvojom moderného internetového podnikania sa však situácia výrazne zlepšila. Dnes na trhu existuje hneď niekoľko lepších a hlavne lacnejších poskytovateľov zahraničných prevodov peňazí, ktorí vám pri prevode peňazí z Austrálie pomôžu ušetriť peknú čiastku.

Na prevod peňazí z Austrálie využite TransferWise

Prevod peňazí z Austrálie cez bežnú banku je neskutočne drahý. Okrem fixného poplatku za prevod peňazí do zahraničia (20-30 AUD) platíte aj tzv. skrytý poplatok z podobe podhodnoteného kurzu. A aby toho nebolo málo, niektoré banky na Slovensku alebo v Česku si dokonca pýtajú poplatok za prichádzajúcu platbu zo zahraničia. Východiskom z tejto situácie je využitie špecializovaných spoločností, ktorých predmetom činnosti sú zahraničné prevody peňazí. Jedným z lídrov na trhu je spoločnosť TransferWise.

TransferWise je moderná devízová spoločnosť, ktorá sa špecializuje na lacné prevody peňazí do zahraničia.

transferwise prevod aud na eur

Svoje dobré meno si vybudovala kvôli tomu, že peniaze mení reálnym kurzom stred a za bežný prevod peňazí do zahraničia si účtuje zlomok toho čo banky (podrobné informácie v článku prevod peňazí cez TransferWise).

V prípade prevodu peňazí z Austrálie na Slovensko (alebo do Česka) si TransferWise účtuje percentuálny poplatok 0,7% z konvertovanej sumy (napríklad 6,95 AUD  za prevod 1000 AUD). Vaša suma bude zmenená reálnym kurzom stred a teda žiadny skrytý poplatok neplatíte.

TransferWise kalkulátor
Vypočítajte si výslednú sumu na SK / CZ účte

🡻

Porovnanie: Prevod 1000 AUD na EUR cez banky, Western Union a TransferWise

porovnanie poplatkov pri prevode penazi z australie

Keby sme dňa 04.05.2017 chceli zmeniť 1000 AUD na EUR a poslať ich z Austrálie na Slovensko, prevod by vypadal nasledovne:

Fixný poplatok:
Poplatky najväčších austrálskych bánk sa pohybujú v rozmedzí 18 až 22 AUD. Poplatok spoločnosti Western Union je 10 AUD.

Skrytý poplatok:
Výmenné kurzy bánk alebo spoločnosti Western Union sú podhodnotené oproti kurzu stred o 3,9 až 6%, čo pri sume 1000 AUD znamená skrytý poplatok vo výške 26 až 40 AUD! 

Prevodom cez TransferWise by sme ušetrili 33 až 50 EUR v porovnaní s prevodom cez banky alebo spoločnosť Western Union. 

Ako vypadá prevod peňazí z Austrálie cez TransferWise? 

1. Registrujeme sa na stránke TransferWise. 

      Zobraziť TrasnferWise      🢀  Registrácia je zdarma a zaberie vám menej ako minútu. 

2. Zadáme prevod a vyplníme požadované údaje (výška sumy, meny z ktorej a do ktorej prevádzame peniaze, údaje odosielateľa a príjemcu peňazí). 

3. Odošleme platbu na lokálny austrálsky účet TransferWise. Platbu v AUD je možné odoslať bankovým prevodom (zdarma), pomocou rozhrania POLi (zdarma) alebo pomocou kreditnej/debetnej karty (extra 0,6% poplatok). 

4. TransferWise konvertuje vaše peniaze. Po tom ako TransferWise obdrží vašu platbu, strhne si malý 0,7% poplatok a zvyšnú časť sumy konvertuje reálnym kurzom stred.

5. TransferWise odošle platbu príjemcovi na Slovensko v eurách zo svojho lokálneho účtu v eurozóne (prípadne príjemcovi do Česka v Kč zo svojho lokálneho účtu v Česku). 

Záver: Všimli ste si ako šikovne ste vďaka TransferWise urobili dva lokálne prevody namiesto jedného cezhraničného? Jeden v Austrálii a jeden na Slovensku. Peniaze ste navyše zmenili stredovým kurzom a bez zbytočných poplatkov. Jednoduché, efektívne a hlavne lacné pre klienta! 
 

Je prevod peňazí z Austrálie cez TransferWise bezpečný?

Dobrou správou je, že TransferWise berie bezpečnosť finančných transakcií veľmi seriózne. Je to britská spoločnosť a rovnako ako banky aj ona musí dodržiavať radu bezpečnostných opatrení v každej krajine v ktorej funguje. TransferWise na svojej internetovej stránke uvádza ohľadom bezpečnosti nasledovné údaje (zdroj):   

Spoločnosť TransferWise je v Austrálií plne registrovaná ako poskytovateľ zahraničných prevodov peňazí a kontroluje ju AUSTRAC (Australian Transaction Reports and Analysis Centre). Referenčné číslo: IND100428576-001. Okrem toho je registrovaná v ASIC (Australian Securities and Investments Commission), AFSL (Australia Financial Services Licence - ref. 456295) a ARBN (Australian Registered Business Number - ref. 168 331 191). 

Nebuďte preto prekvapený ak vás TransferWise pri prevode peňazí z Austrálie vyzve k overeniu identity (nahraním skenu občianskeho preukazu) - ide o bezpečnostné opatrenie. 

bezpečnosť prevodu peňazi z austrálie cez transferwise

TransferWise v Austrálií reguluje AUSTRAC
Australian Transaction Reports and Analysis Centre
(ref. IND100428576-001)

 

Zhrnutie: prevod peňazí z Austrálie

transferwise šetrí poplatky za prevod peňazí z austrálieTransferWise je jedným z lídrov na trhu v oblasti medzinárodných transferov peňazí. V článku sme si ukázali, že bežné banky alebo spoločnosti typu Western Union si za prevod peňazí z Austrálie účtujú aj 8 násobne vyššie poplatky ako TransferWise. Ak preto nechcete zbytočne vyhadzovať peniaze za nezmyselné poplatky, TransferWise bude správna voľba. Článok bol len krátkym zhrnutím základných údajov. Ak si chcete o službe TransferWise prečítať detailnejšie informácie, odporúčame súhrnný článok prevod peňazí do zahraničia cez TransferWise. Informácie do článku sme prebrali zo stránky TransferWise AUD Transfers

Kam ďalej?    🢂     Prejsť na TransferWise alebo  Zobraziť ostatných poskytovateľov

Páčil sa ti článok? Pomôž ušetriť známym a kamarátom a zdieľaj!

Facebooktwitterlinkedinmail