Ako na lacný prevod peňazí z Austrálie?

Facebooktwitterlinkedinmail

prevod peňazí z austrálie porovnanieEšte donedávna bol prevod peňazí z Austrálie výsadou drahých bánk alebo spoločností typu Western Union. Ľudia boli odkázaní iba na tieto možnosti a kvôli vysokým poplatkom a podhodnoteným výmenným kurzom zbytočne prichádzali o svoje peniaze. S príchodom nových technológií a rozvojom moderného internetového podnikania sa však situácia výrazne zlepšila. Dnes na trhu existuje hneď niekoľko lepších a hlavne lacnejších poskytovateľov zahraničných prevodov peňazí, ktorí vám pri prevode peňazí z Austrálie pomôžu ušetriť peknú čiastku.

Na prevod peňazí z Austrálie využite Wise (predtým TransferWise)

Prevod peňazí z Austrálie cez bežnú banku je neskutočne drahý. Okrem fixného poplatku za prevod peňazí do zahraničia (20-30 AUD) platíte aj tzv. skrytý poplatok z podobe podhodnoteného kurzu. A aby toho nebolo málo, niektoré banky na Slovensku alebo v Česku si dokonca pýtajú poplatok za prichádzajúcu platbu zo zahraničia. Východiskom z tejto situácie je využitie špecializovaných spoločností, ktorých predmetom činnosti sú zahraničné prevody peňazí. Jedným z lídrov na trhu je spoločnosť Wise (predtým TransferWise).

Wise je moderná devízová spoločnosť, ktorá sa špecializuje na lacné prevody peňazí do zahraničia.

transferwise prevod aud na eur

Svoje dobré meno si vybudovala kvôli tomu, že peniaze mení reálnym kurzom stred a za bežný prevod peňazí do zahraničia si účtuje zlomok toho čo banky (podrobné informácie v článku prevod peňazí cez Wise).

V prípade prevodu peňazí z Austrálie na Slovensko (alebo do Česka) si Wise účtuje percentuálny poplatok 0,7% z konvertovanej sumy (napríklad 6,95 AUD  za prevod 1000 AUD). Vaša suma bude zmenená reálnym kurzom stred a teda žiadny skrytý poplatok neplatíte.

Wise kalkulátor
Vypočítajte si výslednú sumu na SK / CZ účte

🡻

Porovnanie: Prevod 1000 AUD na EUR cez banky, Western Union a Wise

porovnanie poplatkov pri prevode penazi z australie

Keby sme dňa 04.05.2017 chceli zmeniť 1000 AUD na EUR a poslať ich z Austrálie na Slovensko, prevod by vypadal nasledovne:

Fixný poplatok:
Poplatky najväčších austrálskych bánk sa pohybujú v rozmedzí 18 až 22 AUD. Poplatok spoločnosti Western Union je 10 AUD.

Skrytý poplatok:
Výmenné kurzy bánk alebo spoločnosti Western Union sú podhodnotené oproti kurzu stred o 3,9 až 6%, čo pri sume 1000 AUD znamená skrytý poplatok vo výške 26 až 40 AUD!

Prevodom cez Wise by sme ušetrili 33 až 50 EUR v porovnaní s prevodom cez banky alebo spoločnosť Western Union.

Ako vypadá prevod peňazí z Austrálie cez Wise? 

1. Registrujeme sa na stránke Wise. 

      Zobraziť Wise      🢀  Registrácia je zdarma a zaberie vám menej ako minútu.

2. Zadáme prevod a vyplníme požadované údaje (výška sumy, meny z ktorej a do ktorej prevádzame peniaze, údaje odosielateľa a príjemcu peňazí).

3. Odošleme platbu na lokálny austrálsky účet Wise. Platbu v AUD je možné odoslať bankovým prevodom (zdarma), pomocou rozhrania POLi (zdarma) alebo pomocou kreditnej/debetnej karty (extra 0,6% poplatok).

4. Wise konvertuje vaše peniaze. Po tom ako Wise obdrží vašu platbu, strhne si malý 0,7% poplatok a zvyšnú časť sumy konvertuje reálnym kurzom stred.

5. Wise odošle platbu príjemcovi na Slovensko v eurách zo svojho lokálneho účtu v eurozóne (prípadne príjemcovi do Česka v Kč zo svojho lokálneho účtu v Česku).

Záver: Všimli ste si ako šikovne ste vďaka Wise urobili dva lokálne prevody namiesto jedného cezhraničného? Jeden v Austrálii a jeden na Slovensku. Peniaze ste navyše zmenili stredovým kurzom a bez zbytočných poplatkov. Jednoduché, efektívne a hlavne lacné pre klienta!

Je prevod peňazí z Austrálie cez Wise bezpečný?

Dobrou správou je, že Wise berie bezpečnosť finančných transakcií veľmi seriózne. Je to britská spoločnosť a rovnako ako banky aj ona musí dodržiavať radu bezpečnostných opatrení v každej krajine v ktorej funguje. Wise na svojej internetovej stránke uvádza ohľadom bezpečnosti nasledovné údaje (zdroj):

Spoločnosť Wise je v Austrálií plne registrovaná ako poskytovateľ zahraničných prevodov peňazí a kontroluje ju AUSTRAC (Australian Transaction Reports and Analysis Centre). Referenčné číslo: IND100428576-001. Okrem toho je registrovaná v ASIC (Australian Securities and Investments Commission), AFSL (Australia Financial Services Licence - ref. 456295) a ARBN (Australian Registered Business Number - ref. 168 331 191).

Nebuďte preto prekvapený ak vás Wise pri prevode peňazí z Austrálie vyzve k overeniu identity (nahraním skenu občianskeho preukazu) - ide o bezpečnostné opatrenie.

bezpečnosť prevodu peňazi z austrálie cez transferwise

Wise v Austrálií reguluje AUSTRAC
Australian Transaction Reports and Analysis Centre
(ref. IND100428576-001)

Zhrnutie: prevod peňazí z Austrálie

transferwise šetrí poplatky za prevod peňazí z austrálieWise je jedným z lídrov na trhu v oblasti medzinárodných transferov peňazí. V článku sme si ukázali, že bežné banky alebo spoločnosti typu Western Union si za prevod peňazí z Austrálie účtujú aj 8 násobne vyššie poplatky ako Wise. Ak preto nechcete zbytočne vyhadzovať peniaze za nezmyselné poplatky, Wise bude správna voľba. Článok bol len krátkym zhrnutím základných údajov. Ak si chcete o službe Wise prečítať detailnejšie informácie, odporúčame súhrnný článok prevod peňazí do zahraničia cez Wise. Informácie do článku sme prebrali zo stránky Wise AUD Transfers.

Kam ďalej?    🢂     Prejsť na Wise alebo  Zobraziť ostatných poskytovateľov

Páčil sa ti článok? Pomôž ušetriť známym a kamarátom a zdieľaj!

Facebooktwitterlinkedinmail