Prevod peňazí zo zahraničia cez TransferGo - kompletné informácie

Facebooktwitterlinkedinmail

  
prevod peňazí zo zahraničia cez TransferGo

Spoločnosť TransferGo síce nie je svetoznáma ako jej veľkí konkurenti, napriek tomu však ponúka lacný spôsob na prevod peňazí zo zahraničia. Firma je pomerne mladá (založená bola v roku 2011) a sídlo má v Londýne vo Veľkej Británii. TransferGo momentálne umožňuje prevody do 42 krajín sveta. Jej výhodou je hlavne transparentnosť - klient hneď pri zadávaní prevodu vidí celkové poplatky, ponúkaný výmenný kurz a konečnú sumu. Štandardný prevod stojí 0,99 € a ponúkaný výmenný kurz sa mení v závislosti od výšky požadovanej sumy - s rozdielom od 0,4 do 1,9% od reálneho kurzu stred (zdroj: poplatky). TransferGo je moderný poskytovateľ zahraničných prevodov a možnosť odoslať presnú sumu, platiť debetnou kartou alebo využiť ich mobilnú aplikáciu je už len čerešničkou na torte. 

TransferGo - prehľad základných informácií

Rok založenia: 2011

Kurz: Veľmi dobrý (rozdiel od kurzu stred 0,4 až 1,9%)

Poplatky: Nízke - štandardný prevod 0,99 €

Podporované meny: 40 + 

Dostupné v krajinách: 50 +

Bezpečnosť: Vynikajúca - regulované britským FCA

Hodnotenie: 9,4 / 10 ★★★★★, založené na viac ako 1400 recenziách 

Webstránka: www.transfergo.com


Tip!


Prvý prevod na vyskúšanie
ZDARMA
na tomto odkaze

Zobraziť TransferGo


Oplatí sa prevod peňazí zo zahraničia cez TransferGo?  

TransferGo je jeden z menších poskytovateľov zahraničných prevodov, no napriek tomu je prevod peňazí pomerne výhodný. Oproti prevodu peňazí cez banku je možná značná úspora peňazí na poplatkoch.

štandardný poplatok za prevod peňazí zo zahraničia cez TransferGo je 0,99€

Štandardný poplatok za prevod peňazí zo zahraničia cez TransferGo je 0,99€. Výška kurzu sa pohybuje v rozmedzí rozdielu od 0,4 do 1,9% oproti kurzu stred - v závislosti na výške preposielanej sumy a zvolených menách. Čím je výška preposielanej sumy vyššia, tým lepší výmenný kurz klient dostane (viď obrázok nižšie). Ak klient preposiela sumu vo výške rádovo 1000 a viac eur, celková výhodnosť transferu je porovnateľná s najlepšími hráčmi na trhu ako je Wise alebo CurrencyFair.

výmenný kurz je nižší ak je suma nižšia pri vyššej sume ako 1000 eur je prevod peňazí zo zahraničia výhodnejší výmenný kurz ešte vyšší

Ako jediná nevýhoda sa nám javí to, že TransferGo pri určitých menách nepodporuje lokálne domáce platby. Ak si klient praje poslať peniaze napríklad z Islandu, musí ich zo svojho islandského účtu odoslať na európsky účet TransferGo v eurách a výmenný kurz v tomto prípade stanovuje banka (vysoká pravdepodobnosť podhodnoteného kurzu a skrytého poplatku). TransferGo preto neodporúčame ak potrebujeme odoslať peniaze z týchto krajín: Island, Česká republika, Chorvátsko, Švajčiarsko. Príjem peňazí do krajín Česká republika, Chorvátsko a Švajčiarsko je v poriadku.

Ako klienti hodnotia prevod peňazí zo zahraničia cez TransferGo?

ako klienti hodnotia prevod peňazí zo zahraničia cez transfergoKlienti, ktorí už robili prevod peňazí zo zahraničia cez TransferGo môže službu hodnotiť na portáli TrustPilot, kde sa v čase písania článku nachádza spolu vyše 1400 recenzií s priemerných hodnotením 9,4 z 10 s označením excelentná služba (údaj z 3/2017). Skúsenosť drvivej väčšiny používateľov je vysoko pozitívna. Počet sťažností je menej ako 3% čo je vynikajúci výsledok. 

Spoločnosť TransferGo vytvorila pre svojich používateľov aj mobilnú aplikáciu dostupnú pre Android na Google Play a pre zariadenia Apple na iTunes. TransferGo má na svojej Facebookovej stránke vyše 27 000 fanúšikov. 

Čo klienti v recenziách najviac chvália:

výhody transfergo

- služba funguje tak ako má
- všetky doplatky dopredu oznámené
- dobrý výmenný kurz a nízky poplatok
- rýchlosť prevodu
- ušetrené peniaze oproti prevodu cez banku

Čo sa klientom v recenziách najviac nepáči:

nevýhody transfergo- vyžaduje sa overenie dokladu totožnosti
  (tento bod je diskutabilný nakoľko ide o bezpečnostné nariadenie FCA)
- niektoré exotické meny nie sú podporované
- prevod trval dlhšie ako mal

Je prevod peňazí do zahraničia cez TransferGo bezpečný?

Podrobnou analýzou internetovej stránky TransferGo, anglickej nápovedy a internetových stránok britských úradov môžeme zistiť že:

1. Spoločnosť TransferGo je plne registrovaná vo Veľkej Británii ako finančná inštitúcia, regulovaná britským FCA (Financial Conduct Authority - úrad pre dohľad nad finančnými inštitúciami). Referenčné číslo je 600886 (overenie možné tu). TransferGo musí dodržiavať rovnaké bezpečnostné pravidlá ako banky a iné finančné inštitúcie. 

2. Ochrana osobných a iných citlivých údajov. Spoločnosť TransferGo je registrovaná pod ICO (Information Commissioner's Office - Britský nezávislý orgán pre podporu práv a ochranu osobných údajov jednotlivcov). Referenčné číslo Z316680X (overenie možné tu). Na svojich internetových stránkach používa TransferGo štandardné HTTPS / SSL kryptovanie. 

3. Overenie osobných údajov klientov. TransferGo kvôli nariadeniam FCA vyžaduje od každého klienta overenie osobných údajov. Pri prevode sumy vyššej ako 700 GBP sa vyžaduje overenie dokladu totožnosti (pas / občiansky preukaz). Pri prevode sumy vyššej ako 3500 GBP overenie adresy a pri prevode sumy vyššej ako 6500 GBP overenie pôvodu peňazí. Viac si môžete prečítať na tejto stránke. Overenie dokladov je pomerne jednoduché - doklad stačí zoskenovať alebo odfotiť vo vysokej kvalite a nahrať cez formulár na stránke TrasnferGo. Pracovníci doklady zvyčajne v priebehu pracovného dňa overia.

Ako na prevod peňazí zo zahraničia cez TransferGo? Kompletný návod 

Prevod peňazí zo zahraničia cez TransferGo je veľmi jednoduchý a intuitívny. S týmto podrobným obrázkovým návodom ho zvládne aj počítačový začiatočník. Otvoríme stránku TransferGo cez tento odkaz, aby sme mali prvý prevod na vyskúšanie zdarma:  Otvoriť TransferGo

registrácia na stránke transfergo

Po otvorení stránky TransferGo by sa nám mal zobraziť nápis: Welcome to TransferGo! Sign up right now and get a first transfer for free! Sign Up (Vitajte v Transfer Go. Prihláste sa a získajte prvý transfer zdarma). Klikneme na nápis Sign Up (Prihlásiť). Prihlásenie je možné aj cez modré tlačidlo Sign Up alebo zelené tlačidlo Get started. 

zadanie prevodu transfergo

Prevod zadáme kliknutím zeleného tlačidla SEND MONEY (poslať peniaze) v strede obrazovky alebo v pravom hornom rohu.

vyplnenie údajov odosielateľa transfergo

Časť 1: Detaily transferu (transfer details)

Najskôr vyberieme krajinu z ktorej odosielame peniaze (1) a krajinu do ktorej posielame peniaze (2). Akonáhle zadáme výšku požadovanej sumy (3), výsledná suma sa nám automaticky zobrazí v spodnom okienku (4). Pod tabuľkou a v pravej modrej časti vidíme aký výmenný kurz bude použitý a aká je výška poplatku. Zároveň vidíme odhadovaný čas doručenia peňazí. 

Pokračujeme kliknutím zeleného tlačidla (6) CONTINUE (pokračovať).

prevod špecifickej sumy transfergo

TransferGo umožňuje aj prevod špecifickej sumy. Ak si prajeme aby príjemca dostal napríklad presne 5000 EUR, jednoducho vypíšeme najskôr druhé políčko (1) a necháme aby sa nám požadovaná suma na odoslanie vypočítala sama (2).

prevod peňazí zo zahraničia cez transfergo - zadanie príjemcu

Časť 2: Zadajte vaše osobné údaje (Enter your personal details)

V tejto časti vyplníme naše osobné údaje (údaje odosielateľa peňazí).

(1) Vyplníme meno (First Name) a priezvisko (Last Name). 

(2) Vyberieme národnosť (Nationality)

(3) Zadáme dátum narodenia (Date of birth) v tvare deň/mesiac/rok. 

(4) Zvolíme správnu predvoľbu a doplníme telefónne číslo (Telephone number)

(5) Vyberieme krajinu z ktorej odosielame peniaze

(6) Zadáme adresu (Address), mesto (City) a PSČ (Postcode)

(7) Pokračujeme kliknutím tlačidla CONTINUE (pokračovať)

vyplníme údaje príjemcu

Časť 3: Zadajte príjemcu (Select recipient)

V tejto časti vyplníme údaje príjemcu peňazí.

(1) Vyplníme meno (First Name) a priezvisko (Last Name). 

(2) Zadáme číslo účtu príjemcu v tvare IBAN. Ak neviete čo je IBAN, prečítajte si tento článok: Čo je IBAN

 

(3) Pokračujeme kliknutím tlačidla CONTINUE (pokračovať)

kontrola údajov

Časť 4: Zhrnutie (Review)

V tejto časti skontrolujeme správnosť všetkých údajov. Citlivé údaje sme kvôli bezpečnosti rozmazali.

Ak je všetko v poriadku môžeme zadať referenciu (1). Referencia je krátka správa pre prijímateľa, aby vedel od koho a za čo sú peniaze. 

(2) Vyberieme spôsob prevodu (Delivery). Kvôli tomu, že peniaze odosielame z Veľkej Británie na Slovensko, na výber máme iba štandardný prevod, ktorý trvá jeden pracovný deň. Keby sme peniaze menili do menej bežných mien, ktorých štandardný prevod trvá dlhšie, na výber by sme mali za príplatok aj expresný prevod. 

(3) Vyberieme spôsob, ktorým si prajeme platbu odoslať (Select payment method). Na výber máme platbu bankovým prevodom alebo platbu kreditnou/debetnou kartou. Oba spôsoby sú vysvetlené nižšie.

(4) Pokračujeme kliknutím tlačidla CONTINUE (pokračovať)

odoslanie platby bankovým prevodom ako poslať peniaze zo zahraničia

Časť 5: Platba bankovým prevodom (Make a deposit)

Ak sme si ako spôsob platby zvolili bankový prevod, TransferGo nám vygeneroval potrebné údaje (1). Následne si musíme v novom okne prehliadača otvoriť internet banking našej banky a pomocou vygenerovaných údajov odoslať sumu na lokálny účet TransferGo. V našom prípade odosielame presne 100 GBP na anglický bankový účet TransferGo, preto nám boli vygenerované anglické bankové údaje - anglický kód banky (Sort Code) a číslo účtu (Account number). Ak odosielate peniaze z inej krajiny, údaje budú vygenerované v inom tvare, napr. európske IBAN číslo účtu, číslo účtu v Česku a pod.
Aby spoločnosť TransferGo mohla automaticky rozpoznať našu platbu vo svojom systéme, nesmieme zabudnúť zadať referenciu (Reference) - unikátny kód každého zákazníka (väčšinou v tvare TG123456). 

(2) Po tom ako platbu cez internet banking našej banky dokončíme, vrátime sa na stránku TransferGo a klikneme na tlačidlo I MADE A DEPOSIT (Platbu som odoslal). 

platba kreditnou a debetnou kartou

Časť 5: Platba kreditnou/debetnou kartou (Make a deposit)

Ak sme si ako spôsob platby zvolili kreditnú/debetnú kartu, postup je rovnaký ako platba v hociktorom internetovom obchode. V prvom políčku (1) je zadané meno majiteľa karty (Name on the card). Meno na kreditnej/debetnej karte sa musí zhodovať s menom majiteľa účtu TransferGo (bezpečnostné opatrenie). Ďalej zadáme (2) číslo karty (Card number), dátum platnosti karty (Expiry date) a trojmiestne overovacie číslo zo zadnej strany karty (CV2/CVC). Aktuálny limit pre platbu kartou v čase písania článku (03/2017) je 2000 EUR. 

(3) Platbu odošleme kliknutím tlačidla PAY (zaplatiť)

doručenie platby transfergo

Hotovo! 

To je všetko. O zvyšok sa postará TransferGo. Po obdržaní vašej platby prebehne konverzia meny a výsledná suma bude do jedného pracovného dňa odoslaná na účet príjemcu. 

Ak si chcete pozrieť v akom stave sa prevod peňazí zo zahraničia nachádza, kliknite na Transfers v hlavnej časti používateľského účtu. 

 

Záverečné zhodnotenie

Ak hľadáte lacný, jednoduchý a rýchly spôsob na prevod peňazí zo zahraničia, TransferGo je dobrá voľba. Prevod peňazí cez TransferGo je značne výhodnejší ako prevod cez banku, a približne rovnako východný ako prevod cez Wise alebo CurrencyFair. TransferGo síce trochu zaostáva v podpore exotických mien, avšak kompenzuje to vysokou rýchlosťou prevodov v bežných menách, možnosťou odosielať špecifickú sumu alebo dostupnosťou mobilnej aplikácie. Veľkým plusom sú aj vysoko pozitívne recenzie a hodnotenia.

zhrnutie služby transfergo na medzinárodný prevod peňazí

Zaujal vás TransferGo a chcete si prevod peňazí zo zahraničia vyskúšať?

Nech sa páči!

Prvý prevod je ZDARMA na tomto odkaze:

Zobraziť TransferGo

 Kam ďalej?  >  Zobraziť zoznam všetkých poskytovateľov zahraničných prevodov peňazí

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!
Facebooktwitterlinkedinmail