Prevod peňazí do zahraničia cez World First - kompletné informácie

ako na prevod peňazí do zahraničia cez world first

Spoločnosť World First je gigant na poli medzinárodných transferov s viac ako 13 ročnou tradíciou. Od svojho vzniku v roku 2004 sa postupne sa rozšírila z Veľkej Británie do celého sveta a získala množstvo ocenení. Momentálne má viac ako 110 000 klientov a 300 zamestnancov. Okrem individuálnych klientov sa zameriava aj na firmy a online predajcov. Hlavný rozdiel oproti iným poskytovateľom zahraničných prevodov je ten, že spoločnosť World First pôsobí ako maklér na trhu zahraničných mien. Klient najskôr zadá požadovaný prevod peňazí (sumu, krajiny a meny) a následne čaká na odpoveď od World First aký výmenný kurz mu ponúkne. Ku každému klientovi a každému prevodu peňazí World First pristupuje individuálne.  


WorldFirst - prehľad základných informácií

Rok založenia: 2004

Počet zamestnancov: viac ako 300

Kurz: Veľmi dobrý, individuálne posudzovaný podľa meny a sumy

Poplatky: Nízke, viac v článku

Podporované meny: viac ako 120 (údaj z 02/2017)

Minimálna suma: £1000 alebo ekvivalent v inej mene

Bezpečnosť: Vynikajúca - regulované FCA (Veľká Británia), FinCen (USA),
FINTRAC (Kanada), ASIC (Austrália), C&ED (Hong Kong)

Hodnotenie: 4,8 / 5 ★★★★★, viac ako 5000 recenzií (zdroj)

Webstránka: www.worldfirst.com 

WorldFirst ocenenia

2016: Times HSBC International Track 200 (7-me miesto)

2016: Queen’s Award for Enterprise

2013: Customer Experience Awards

2011: UK National Business Award

2011: Sunday Times Virgin Fast Track 100

awards

Založenie a vznik World First

zakladateľ worldfirst

Spoločnosť World First bola založená v roku 2004 v Londýne vo Veľkej Británii. Už v prvom roku sa jej podarilo previesť viac ako 43 miliónov libier. O tri roky neskôr úspešne pokorili hranicu jednej miliardy libier. V roku 2008 World First expandovala do Austrálie a otvorila svoju pobočku v Sydney. V tom istom roku bola spoločnosť registrovaná u britského finančného regulátora FCA a o rok neskôr bola autorizovaná ako finančná inštitúcia. Ďalší rozvoj pokračoval otvorením pobočiek v USA, Singapure, Hong Kongu, Japonsku a Holandsku. Dnes má World First už vyše 300 zamestnancov a viac ako 110 000 klientov. Do dnešného dňa spolu previedla v zahraničných transferoch vyše 56 miliónov libier!

Oplatí sa posielať peniaze cez World First?

oplatí sa prevod peňazí cez worldfirst?Ak chceme zistiť či sa prevod peňazí cez World First oplatí v porovnaní s inými poskytovateľmi zahraničných prevodov, musíme vziať do úvahy výšku fixného poplatku a výmenný kurz. Poplatok pri prevode peňazí cez World First závisí od toho aký typ účtu si klient zvolí - osobný účet (Personal), firemný (Business) alebo online predajca (Online Seller).

Podľa oficiálnej nápovedy zo stránky World First, pri osobných transferoch peňazí v bežných menách klient neplatí žiadny fixný poplatok (minimálna suma je 1000 eur, prípadne ekvivalent v inej mene). Pri prevode peňazí napr. z USA alebo Kanady sa platí poplatok 10 USD pri prevode sumy nižšej ako 10 000 USD. Pri firemných účtoch alebo pri účtoch pre online predajcov sa fixné poplatky pohybujú v rozmedzí 0 až 15 eur (poplatky sú individuálne posudzované pre každého klienta).

Čo sa týka výmenných kurzov, World First pôsobí ako maklér na trhu zahraničných mien a posudzuje každý prevod individuálne v závislosti od výšky preposielanej sumy a od požadovaných mien. Jednoznačne sa teda nedá povedať aké výmenné kurzy World First ponúka, avšak podľa reálnych recenzií a podľa stránky moneytransfercomparison.com je výmenný kurz zvyčajne nižší asi o 1% oproti reálnemu kurzu stred. Pre klientov z Veľkej Británie spoločnosť World First ponúka možnosť garancie najlepšieho výmenného kurzu (Best Exchange Rate Guarantee - viac informácií). Prevod peňazí do zahraničia cez World First je teda výhodnejší ako prevod peňazí cez banky a porovnateľne výhodný s jej najväčšími konkurentmi Wise a Currencyfair.

Ako prebieha prevod peňazí cez World First?

Prevod peňazí cez World First sa začína registráciou nového klienta a následným vyplnením osobných údajov. Po tom ako pracovníci spoločnosti overia zadané údaje, účet je pripravený na použitie. Každému klientovi je zároveň pridelený konkrétny pracovník World First (alebo tím) - maklér, s ktorým budete pri budúcich prevodoch peňazí v kontakte.

postup ako poslať peniaze cez world first medzinarodny transfer

Po tom ako je účet vytvorený, stačí zadať prevod - výšku požadovanej sumy a zvoliť meny. U individuálnych klientov je minimálna výška preposielanej sumy £1000 (prípadne ekvivalent v inej mene). Po zadaní prevodu vám World First urobí individuálnu ponuku a oznámi vám ponúkaný výmenný kurz. Ak s ním súhlasíte, prevod potvrdíte a odošlete peniaze na lokálny účet spoločnosti World First. Na výber máte klasický bankový prevod alebo platbu debetnou kartou. Keď World First obdrží vašu platbu, konvertuje ju na požadovanú menu a platbu odošle na vami zvolený účet príjemcu. 

Rýchlosť prevodu závisí od viacerých faktorov - výška sumy, zvolené meny a krajiny, rýchlosť odoslania peňazí z vašej banky atď. Pri prevodoch bežných mien je služba podľa recenzií klientov pomerne rýchla - od 1 do 2 dní. 

Ako prevod peňazí cez World First hodnotia klienti?

Spoločnosť World First mala ku začiatku roka 2017 vyše 110 000 klientov. Klienti, ktorí reálne urobia prevod peňazí cez World First majú možnosť službu recenzovať na portáli Feefo.com (zobraziť World First recenzie). Spolu sa tu nachádza vyše 5 000 recenzií, s priemerným hodnotením 4,8 / 5 hviezdičiek za posledný rok. 

recenzie a hodnotenia worldfirst

Drvivá väčšina recenzií je vysoko pozitívna. Klienti chvália hlavne vynikajúci klientský servis, nakoľko každá transakcia je individuálne posudzovaná. Spoločnosť je výhodnejšia a lacnejšia ako banky čo je ďalším veľkým pozitívom. Oproti iným spoločnostiam, má World First hlavne výhodu obrovského počtu podporovaných mien. Medzi negatívnymi recenziami sa objavili napríklad oneskorené prevody, nižší výmenný kurz ako konkurenčné spoločnosti alebo komplikovaný proces registrácie a celého prevodu peňazí. 

Služba World First má aj svoju mobilnú aplikáciu stiahnuteľnú cez Google Play prípadne iTunes. Na Facebookovej stránke a na Twitteri má World First spolu viac ako 30 000 fanúšikov. World First má svoj profil na Wikipedii a dočítať sa o nej dá aj na popredných svetových internetových portáloch (napr. RealBusiness, FinancialTimes, Crowfund Insider, ChronicleLive a mnoho iných). V prospech spoločností hovorí aj veľký počet získaných ocenení (napr. Times HSBC International Track 200, Queen’s Award for Enterprise, Customer Experience Awards, UK National Business Award, Sunday Times Virgin Fast Track 100 - kompletný zoznam tu).

Čo klienti v recenziách najviac chvália:

výhody

- vynikajúci klientský servis
- profesionálny osobný prístup ku klientom
- dobrý výmenný kurz
- rýchlosť prevodu
- ušetrené peniaze oproti prevodu cez banku

Čo sa klientom v recenziách najviac nepáči:

nevýhody- komplikovanejší proces registrácie a zadania prevodu
- oneskorený prevod v niektorých prípadoch

Záverečné zhodnotenie World First

world first medzinarodný transfer peňazíSpoločnosť World First nám v porovnaní s inými poskytovateľmi zahraničných prevodov môže ponúknuť určité výhody. Najväčším plusom je to, že na trhu pôsobí už viac ako 13 rokov a momentálne by sme len ťažko hľadali väčšieho hráča na poli medzinárodných transferov. Jej pobočky sa nachádzajú na všetkých kontinentoch, má viac ako 300 zamestnancov a vyše 110 000 klientov. Od svojho vzniku umožnila svojím klientom transferovať do zahraničia spolu vyše 56 miliárd libier! Okrem individuálnych klientov sa zameriava aj na firmy a online predajcov a vytvára aj strategické partnerstvá s obrovskými spoločnosťami (napr. Virgin Money).

Prevod peňazí cez World First však nie je taký priamočiary a jednoduchý ako napr. cez Wise alebo Currencyfair, pretože klient nevie dopredu aký výmenný kurz mu bude ponúknutý. Najskôr je potrebné zadať konkrétnu sumu a zvoliť si požadované meny, a až následne World First pošle klientovi svoju ponuku - výmenný kurz. Výmenný kurz je v každom prípade výhodnejší ako výmenný kurz, ktorý ponúkajú banky. Od reálneho kurzu stred je nižší zhruba o 1% (zdroj), čiže je možné, že prevod peňazí cez Wise alebo Currencyfair vyjde lacnejšie. Na druhej strane World First ponúka na výber až vyše 120 zahraničných mien, čo je podstatne viac ako spomínané dve konkurenčné firmy.

Zobraziť World First

Páčil sa ti článok? Zdieľaj!
Facebooktwitterlinkedinmail

Kam ďalej?  >  Prejsť na úvodnú stranuZobraziť článok o spoločnosti Wise